“Büyük Kavga” filmi oyuncularıyla keyifli bir söyleşi

Picture 5267Erim Birol’un gelecek filmi “Büyük Kavga” sezonun iddialı yapımlarından. Şimdiden kendine belli bir hayran kitlesi edinen film (fragmanı an itibariyle YouTube’da 130’dan fazla tıklanmış) sır gibi saklansa da, filmin başrol oyuncularıyla ufak bir söyleşi gerçekleştirebildik. Filmin setinde çalışmalar henüz devam ettiği için ne olduğu hakkında pek fikir edinemedik, oyuncular da ağızlarından laf kaçırmamak için özellikle çalışmış gibiydiler. Şimdi oyuncularımız Udon Blokkafa (Delikanlı) ve Ramen Pilakicioğlu (Minatour) ne demişler bir ona bakalım.

Öncelikle söyleşi teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sanırım bu birlikte ilk çalışmanız, değil mi?

Blokkafa: Bildiğim kadarıyla öyle…

Pilakicioğlu: Yani koca dünyada yüzlerce lego film çekiliyor. Belki birinden birinde denk gelmişizdir, bilemiyorum. Ama pek sanmıyorum.

Büyük Kavga uzun zamandır beklenen bir film. Hem yönetmenin son filminin üzerinden uzun zaman geçti, hem de filmin duyurulmasının üzerinden. Doğal olarak seyirci heyecanlı. Bu heyecanı azaltmak için bize biraz filmden bahsedebilir misiniz?

Pilakicioğlu: Ben başlayayım madem. Filmimiz aslen ikimiz arasındaki mücadeleyi ele alıyor. Ancak filmi aksiyon sırtlamıyor. Biraz daha içsel dünyalara yolculuk var. Karakterlerin duygu yükünü seyirciye olabildiğince yansıtmaya çalışıyor yönetmenimiz.

Blokkafa: Zaten önceki işlerinden az çok aşinayız garip garip duygusal gibi filmler yapmaya çalışmasına. Ama yanlış anlaşılmasın. Bu öyle boğucu bir film değil. Yani festivalde izleyip anlamayacağınız türden bir filmden ziyade ailecek oturup elma yiyebileceğiniz bir film hazırlamaya çalıştık.

Pilakicioğlu: Sinema mı kaldı festivale gidelim zaten. Sinemanın gidişatı hep elmalı filmler artık.

Peki sizi bu filmde oynamaya teşvik eden ne oldu? 

Blokkafa: Senaryo ilk elime geldiğinde okumaya başladım. Ve üçüncü sayfaya geldiğinde “tamam” dedim. “Oynamak istediğim film bu”. Bildiğiniz gibi yönetmenimizin yazdığı bir senaryo ve hikayedeki iniş çıkışları, karakterlerin ilişkilerini çok güzel yakalamış, ki önceki işlerinden de takip ettiğim ve sevdiğim bir sinemacı kendisi.

Pilakicioğlu: Erim Bey daha önce beni “Yeni Ev”de oynamak için davet etmişti ancak o dönem Amerika’da önemli bir filmde 3. dereceden bir yan rolde oynadığım için teklifini reddetmek zorunda kalmıştım. Bu sefer bu fırsatı kaçırmak istemedim. Tabi bazı çekincelerim oldu. Öncelikle bu kadar duygusal bir rolün hakkını verebilecek miydim? Hem de bu kostümün içinde? Ama Erim Bey’le konuştuktan sonra içim rahatladı, fikirlerimizi paylaştık ve ortak bazı çözümlere ulaştık. Kendisiyle bu kadar rahat iletişim kurabilmem de etkili oldu.

Anladım. Merak ettiğim bir diğer konu dublaj hakkında. Aldığım duyumlara ve fragmanda gördüklerime göre, kendi sesinizle yer almayacakmışsınız filmde. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Blokkafa: Ben ilk başta biraz yadırgadım. Daha önce bu şekilde çalışmamıştım hiç. Ancak yönetmenin önceki filmlerinde hiç konuşma kullanmadığını düşününce, “bu bile birşeydir” diyerek gerekli kas çalışmalarına devam ettim.

Pilakicioğlu: Yani bu benim için o kadar önemli değil. Sonuçta yönetmenin sanatsal tercihidir. Beni mesela kendisi seslendirecekmiş, bu oldukça gurur verici.

Blokkafa: Beni de Can diye bir arkadaş seslendirecekmiş (yasal sebeplerden ötürü tam ismini yayınlayamıyoruz, ancak bazı çevrelerde ismi bilinen birisi olduğu söylenebilir). Kendisiyle tanışma fırsatım olmadı ama fragmandaki çalışmasını oldukça beğendim. Sonucun güzel olacağına inanıyorum.

Filmde sizden başka oyuncular olacak mı?

Pilakicioğlu: Sette bir takım minifigürler var, ancak oyuncular konusunda bir şey diyemem.

Sanıyorum bu bir süpriz olarak kalacak. Peki başka ne gibi süprizler beklemeliyiz filmden?

Pilakicioğlu: Adı üstünde ya, süpriz olsun. Ancak oldukça hoşunuza gideceğini söyleyebilirim. (Tam bu sırada Blokkafa güler)

Hehe… Niye gülüyorsunuz ki?

Blokkafa: Aklıma bir şey geldi de… Pffft…. (Pilakicioğlu da gülmeye başlar)

Hayır yani filmle mi ilgili, bana mı gülüyorsunuz anlamadım ki…

Pilakicioğlu: Hoohoh… Yok yahu önemli bir şey değil… Kıskıskıs….

Yani şimdi… Neyse. Son olarak söylemek istediğiniz bir şeyler var mı okuyucularımıza?

Blokkafa: Film biterse güzel olur gibi.. Pfffrrt…. heheh… Yani bittiğinde izlersiniz artık… Nihohoaha…

Pilakicioğlu: Huffff…. Beklesinler artık ne yapalım… Hohohoho….

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz… Madem…

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz…

LegoFilm Haber Ajansı (LFHA) – 2012 – İstanbrick

Reklamlar

One thought on ““Büyük Kavga” filmi oyuncularıyla keyifli bir söyleşi

  1. Geri bildirim: Anonim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s